PROGRAMA FESTIVAL IBIZACINEFEST

(26-27-28-29 de Gener 2017)

 

DIJOUS 26

18.30 DISTRICTE HIPÉRBOLE-CURTMETARTGE EXPERIMENTAL (1h.30 min.)

1-LA ISLA. de Marco Ferraris ITA 19'

2-ASPHYXIA de Pol Ponsernau GER 10'

3-THE TRADER de Manuel Älvarez ESP 12'

4-SCHIRKOA de Isham Skula IND 13'

5-LA REMEUSE de J.C.Massera FRA 11'

6-HANGING de Nick le Donnne USA 06'

7-ONE DAY IN JULY de H. Mangialardo ITA 03'

8-CECI N´EST PAS UNE ANIMATION de Federico Kempke CAN 06'

9-LA PEINTURE A L´ALCOOL de Jerome Rousseaux FRA 05'

10-DOUBLE BING Nº1 de Zenon Kholer AUL 02'

 

20.00 CONFERENCIA “HISTORIA DEL CINEMA RODAT A EIVISSA AL SEGLE XX” (Enrique Villalonga)

 

DIVENDRES 27

19.30 AUDITORI CAN VENTOSA-CURTMETRATGE DOCUMENTAL (2h 30 min.)

11-FABRICANTES DE SUEÑOS de Juraj Horniak ITA 43'

12-THROUGHT THE WALL de Tim Nackashy USA 07'

13-CICLO DE CAMBIO de Sarah Frey USA 09'

14-BOX GIRLS de Jaime Murciego ESP 19'

15-CARTAS DESDE LA CELDA de Ïñigo Pèrez CUB 08'

16-MON KYMONO ROUGE de Françoise Dubois GER 28'

17-UNA VERDAD INCONTESTABLE de Adam Rothlei USA 15'

18-NORDLYS de Paulo Ferrerira POR 05'

19-BIENVENIDOS de Javier Fesser ESP 28'

 

 

DISSABTE 28

10.30 DISTIRICTE HIPERBOLE. RODA DE PRENSA GUANYADORS IBIZACINEFEST

11.30 DISTRICTE HIPERBOLE. TAULA RODONA “COMPARATIVA EUROPEA DE LA PRODUCCIO I DISTRIBUCIO DEL CURTMETRATGE”

Angela Bosch-Coordinadora Balears Film Comission

Lionel Augouste-Actor, Director i Productor (FRA) Guanyador IBIZACINEFEST

Andreea Dobre Directora (RUM) Guanyadora IBIZACINEFEST

Jaume Carrió Director i Productor Mallorquí

Angel Roldán Actor i membre del Jurat del Prewiev de el Prat (Barcelona) i del IBIZACINEFEST

Presenta i modera: Xavi Herrero Director IBIZACINEFEST

18.00 AUDITORI CAN VENTOSA-CURTMETRATGE FICCIO. 1ª SESSIÓ.

20-LA CREU de Dani Seguí ESP-BALEARS 15'

21-COCOON de Mei Ly Ying XIN 25'

22-CYU de Alexandre Jamin FRA 14'

23-DREAMS ON SALE de Blad Buzaianu RUM 10'

24-CON LA BOCA CERRADA de Anna Farrë ESP 10'

25-MAGDALENAS FILE de Konrad Boguslaw GER 05'

26-ACABO DE TENER UN SUEÑO deJavier Navarro ESP 09'

27-PRISON DOOR de Kevin McKaan IRL10'

 

20.30 AUDITORI CAN VENTOSA-CURTMETRATGE FICCIÓ. 2ª SESSIÓ.

28-XAT VOL DIR MOIX de jaume Carrió 20' ESP-BALEARS

29-BROKEN BASKET de Roberto Ruiz ESP 20'

30-ALIENS de JiajieYu Yuan ESP 05'

31-ANNUBIS de Karla Campuzano MEX 13'

32-CHANGE IN THE WEATHERde Muiris Crownly IRL 17'

33-HE AND SHE de Marco Gadga GER 16'

34-MI VIDA ES EL CINE de B.Toma y F.Cayo ESP 20'

35-THE RAVENS de Jennifer Perrot AUL 23'

 

DIUMENGE 29

18.30 AUDITORI CAN VENTOSA -CURTMETRATGE FICCIO

36-WILL WILSON de David Herman USA 18'

37-DRIVEN de Johanesss Batmman GER 10'

38-BRAQUAGE SERENADE de G. de Ginestel FRA 22'

39-LAST MEMORY de Juan Luís Moreno ESP 10'

40-ANGES de Frederic Villoutreix FRA 15'

41-LIMBO de K.Kotzamani GRE 30'

 

20.30 PRESENTACIO GUANYADORS IBIZACINEFEST

 

END TIMES de Renger Van den Heuvel NDL43'

INSECTARIUM de Andreea Dobre RUM 03'

EL MECENAS de Lionel Auguste FRA 20'

 

21.30 ENTREGA DE TROFEUS I CLAUSURA